Aktuality

Dovolená

Naše ordinace má ve dnech 26.2.2024-1.3.2024 dovolenou. V případě akutní zdravotních obtíží nás bude zastupovat MUDr. Cibulka v 1. patře stejné budovy. K návštěvě jeho ordinace je zapotřebí se předem telefonicky objednat na konkrétní čas (tel. 313 572 743 nebo 703 138 072).   

Jen upozorňuji a připomínám, že zastupující lékař nesmí vystavovat žádné lékařské posudky a potvrzení např. pro školy. 

Plusoptix

Naše ordinace disponuje přístrojem ke screeningovému vyšetření zraku - Plusoptix. Vyšetření se dá provádět již od kojeneckého věku a zdravotní pojišťovny toto vyšetření hradí všem dětem min. 2x a to ve věku 10-12 měsíců a následně po 6 měsících. U nás provádíme při 12-měsíční a 18-měsíční prohlídce. Pokud se v rodině dítěte vyskytuje oční vada a to vč. krátkozrakosti nebo třeba astigmatismu, proplácí pojišťovna vyšetření ještě ve 2 a ve 3 letech věku dítěte. 

Vyšetření můžeme provést i u staršího dítěte a to za úhradu, viz. ceník. 

Nový ceník

Od 1.5.2022 platí nový ceník za služby, které nejsou hrazené ze zdravotního pojištění. Konkrétní ceny najdete na webu v sekci ceník a samozřejmě také na nástěnce v čekárně naší ordinace. 

Novinky v očkování

Od 1.1.2022 dochází k několika změnám v oblasti očkování dětí. Ve skupině 13-letých dětí je nyní ze zdravotního pojištění plně hrazeno očkování 9-valentní vakcínou Gardasil 9. Očkování proti meningokokům B ve skupině kojenců (vakcína Bexsero) je nyní hrazeno ze zdravotního pojištění v případě, že se očkování zahájí do 12. měsíce věku (původně bylo do 6. měsíce). Nově je hrazeno očkování proti meningokokům u dětí  ve věku mezi 14. a 15. narozeninami. Tam se jedná o aplikaci 2 vakcín, jednak proti meningokokům B a jednak proti meningokokům ACWY (blíže viz. sekce o očkování). Obě tyto vakcíny jsou pro Vás nyní zdarma, resp. plně hrazené ze zdravotního pojištění. 

Zrušení pevné linky

Od 9. 12. 2021 bude zcela zrušena pevná linka do ordinace. Dovoláte se k nám tedy jen na mobilní telefonní číslo +420 602 298 157.  V případě, že se Vám opakovaně nedaří dovolat (v některých dnech je nápor telefonátů opravdu velmi velký), zkuste napsat klidně email nebo se případně objednejte online přes webový formulář.

Platba kartou

Opět máme platební terminál funkční a plně k dispozici. Platbu kartou za služby, které nejsou hrazené ze zdravotního pojištění, upřednostňujeme. 

Nový objednávací formulář

Opět jsem spustila možnost objednávání přes webový objednávací formulář. Je výrazně aktualizovaný oproti předchozí verzi a umožňuje Vám využívat svůj uživatelský účet, kde si můžete např. prohlédnout, kdy Vás čeká preventivní prohlídka nebo povinné očkování, můžete touto cestou požádat o recept, zaslat mi zprávu apod. Využití tohoto účtu je možné pouze v případě, že máme u Vás zapsaný mail v počítačové kartotéce. Pokud tomu tak není, stačí, když mi napíšete mail se svým kontaktem a věc napravíme. Samozřejmě se můžete objednat i bez potřeby zadaného mailu, je k tomu ale jiný odkaz a do účtu se tak nedostanete. Spoustu záležitostí můžeme takto vyřešit online, což je pro nás žádoucí. Neustále vyzvánějící telefony totiž nejsme schopni vždy a v každém případě zvednout.   

Odkazy na objednávání najdete v sekci Kontakty. 

Prosím, pokud chcete přijít s více dětmi najednou, každému dítěti objednejte vyšetřovací čas a nebo min. napište do poznámky, kolik dětí budete chtít vyšetřit.  

Objednávání

Vzhledem k množícím se případům návštěvy naší ordinace bez předchozího objednání upozorňuji, že toto opatření nadále trvá a bude již trvalé, protože přináší řadu výhod pro všechny zúčastněné. Platí to samozřejmě i tehdy, když má Vaše dítě akutní onemocnění. I v takovém případě se totiž můžeme domluvit na čase buď ten samý nebo následující den. 

Mateřská dovolená

V říjnu 2020 jsem nastoupila na mateřskou dovolenou. V současnosti je v ordinaci místo mne zastupující lékař, pan doktor Jurnykl.  

Děkuji za pochopení

VložteKartičku.cz

V rámci zkvalitnění péče o pacienty jsme do ordinace zavedli nový systém pro příchozí pacienty VložteKartičku.cz. Po vstupu do čekárny použijte, prosím, tento systém a vložte do něj kartičku zdravotní pojišťovny. Tento systém dokáže z vložené kartičky načíst jméno, příjmení, pojišťovnu a rodné číslo a přenést jej do počítače v ordinaci bez zbytečného přepisování. Zároveň víme i o Vašem příchodu do čekárny a době čekání bez nutnosti klepat. 

STOP STAV

Vzhledem k naplnění kapacity naší ordinace a vzhledem k mé mateřské dovolené máme zastavenou registraci nových pacientů.