Aktuality

Dovolená

V pondělí 8.4. bude z provozních důvodů ordinace až od 13 hodin

V celém týdnu od 8.4. do 12.4. budeme mít v ordinaci zastupující sestřičku, ordinace ale kromě pondělního dopoledne bude fungovat v běžném režimu. 

V pátek 26.4. bude v ordinaci zastupující lékař, MUDr. Jurnykl. Stejně tak v květnu od 13.5. do 24.5. bude z důvodu mojí dovolené přímo v naší ordinaci zastupovat MUDr. Jurnykl.  Ordinace tedy poběží dále v běžném režimu, jen netradičně bude pan doktor přítomen od pondělí do pátku. 

Ve dnech 9. a 10.5. bude naše ordinace uzavřena z důvodu čerpání dovolené. V případě akutních zdravotních obtíží nás bude zastupovat MUDr. Cibulka v 1. patře stejné budovy. K návštěvě jeho ordinace je zapotřebí (stejně jako k nám) se předem telefonicky objednat na konkrétní čas (tel. 313 572 743 nebo 703 138 072).   

Jen upozorňuji a připomínám, že zastupující lékař nesmí vystavovat žádné lékařské posudky a potvrzení např. pro školy. 

Plusoptix

Naše ordinace disponuje přístrojem ke screeningovému vyšetření zraku - Plusoptix. Vyšetření se dá provádět již od kojeneckého věku a zdravotní pojišťovny toto vyšetření hradí všem dětem min. 2x a to ve věku 10-12 měsíců a následně po 6 měsících. U nás provádíme při 12-měsíční a 18-měsíční prohlídce. Pokud se v rodině dítěte vyskytuje oční vada a to vč. krátkozrakosti nebo třeba astigmatismu, proplácí pojišťovna vyšetření ještě ve 2 a ve 3 letech věku dítěte. 

Vyšetření můžeme provést i u staršího dítěte a to za úhradu, viz. ceník. 

Novinky v očkování

Od 1.1.2024 došlo k několika změnám v oblasti očkování dětí. 

Očkování proti HPV (nádory děložního čípku, nádory dutiny ústní, konečníku, mužského genitálu) vakcínou Gardasil 9 (ev. Gardasil či Cervarix) je nyní hrazeno již dětem od 11 let věku. Úhrada od pojišťovny je max. do dovršení 15. narozenin. 

Očkování proti meninogokokům (meningokokové meningitidy a sepse) platí pojišťovny nově dětem od 14. narozenin až do 16. narozenin. Samozřejmě stále platí, že pojišťovny hradí toto očkování i kojencům  v případě, že se očkování zahájí do 12. měsíce věku (v případě vakcíny Bexsero) a nebo pokud proběhne mezi 1. a 2. narozeninami v případě vakcíny Nimenrix (nebo Menquadfi). 

Další novinkou je plná úhrada vakcín proti pneumokokovým infekcím v kojeneckém věku, resp. pokud se očkování zahájí do 5. měsíce věku. Týká se to vakcín Prevenar 13, Vaxneuvance a nyní nově i vakcíny Prevenar 20. 

Platba kartou

V naší ordinaci disponujeme platebním terminálem. Platbu kartou za služby, které nejsou hrazené ze zdravotního pojištění, upřednostňujeme. 

Nový objednávací formulář

Opět jsem spustila možnost objednávání přes webový objednávací formulář. Je výrazně aktualizovaný oproti předchozí verzi a umožňuje Vám využívat svůj uživatelský účet, kde si můžete např. prohlédnout, kdy Vás čeká preventivní prohlídka nebo povinné očkování, můžete touto cestou požádat o recept, zaslat mi zprávu apod. Využití tohoto účtu je možné pouze v případě, že máme u Vás zapsaný mail v počítačové kartotéce. Pokud tomu tak není, stačí, když mi napíšete mail se svým kontaktem a věc napravíme. Samozřejmě se můžete objednat i bez potřeby zadaného mailu, je k tomu ale jiný odkaz a do účtu se tak nedostanete. Spoustu záležitostí můžeme takto vyřešit online, což je pro nás žádoucí. Neustále vyzvánějící telefony totiž nejsme schopni vždy a v každém případě zvednout.   

Odkazy na objednávání najdete v sekci Kontakty. 

Prosím, pokud chcete přijít s více dětmi najednou, každému dítěti objednejte vyšetřovací čas a nebo min. napište do poznámky, kolik dětí budete chtít vyšetřit.  

Objednávání

Vzhledem k množícím se případům návštěvy naší ordinace bez předchozího objednání upozorňuji, že stále platí a platit bude nutnost objednání k vyšetření a to buď telefonicky nebo přes webovou aplikaci.  Objednávání přináší řadu výhod pro všechny zúčastněné, prosím tedy o respektování tohoto a děkuji všem, kteří se pravidelně objednávají. Platí to samozřejmě i tehdy, když má Vaše dítě akutní onemocnění. I v takovém případě se totiž můžeme domluvit na čase buď ten samý nebo následující den. 

V případě, že dorazíte neobjednaní, budete muset počkat, než se uvolní čas mezi objednanými pacienty, což může někdy trvat i několik hodin. 

VložteKartičku.cz

V rámci zkvalitnění péče o pacienty jsme do ordinace zavedli nový systém pro příchozí pacienty VložteKartičku.cz. Po vstupu do čekárny použijte, prosím, tento systém a vložte do něj kartičku zdravotní pojišťovny. Tento systém dokáže z vložené kartičky načíst jméno, příjmení, pojišťovnu a rodné číslo a přenést jej do počítače v ordinaci bez zbytečného přepisování. Zároveň víme i o Vašem příchodu do čekárny a době čekání bez nutnosti klepat. 

STOP STAV

Vzhledem k naplnění kapacity naší ordinace máme zastavenou registraci nových pacientů.